To find the unit rate in cost per hour, you will write the amount of money over the total time for each class. Then divide the cost by the time to find the unit rate.
New Steps: $7.50/1.5 hours = $5 per hour
Stepping High: $6.50/1.25 hours = $5.20 per hour
divide total ounces by the amount each cup can hold
678 / 8 = 84.75
so they can fill 84 cups
I believe it is f(x)=5|x|
I suggest you get a second opinion, though
4-3i is the complex conjugate