1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lora16 [44]
3 years ago
15

Xx f(x)f(x)f, left parenthesis, x, right parenthesis

Mathematics
1 answer:
Arte-miy333 [17]3 years ago
5 0

Answer:

4

Step-by-step explanation:

khan

You might be interested in
The cost for a pack of 18 pencils is $3.24. Find the unit price in dollars per pencil. If necessary, round your answer to the ne
nexus9112 [7]

Answer:

$0.18 per pencil.

Step-by-step explanation:

"Dollars per unit" means that you take the dollar amount and divide it by the amount of pencils, so you get 3.24/18, or .18.

4 0
2 years ago
SUPER EASY, ILL GIVE A BRAINLIEST THINGY TO FIRST ANSWER. At the store, two brands are sold. Brand A is offered as 6 for $0.85.
Marysya12 [62]

Answer:

8 for $1.00

step by step explanation:

8 0
3 years ago
What it 3 1/2 times 5
kirill [66]

17.5 that is your answer!

if you need anymore help message me in my inbox ;)


4 0
3 years ago
Read 2 more answers
G(x) = 2x^2 and h(x) = .What is (g h)-1 and is it a function?
Andrews [41]
H(x) equals what? I think you've missed that detail. :)
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
A = kr²<br><br>choices:<br>direct<br>inverse<br>joint<br>combined<br>​
Lina20 [59]

Answer:

Direct.

Step-by-step explanation:

A varies directly as the square of r.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Help with this problem,Will get brainliest
    14·1 answer
  • Jay made a pizza he gave 1/4 of it to his mother 1/4 his father and one eight to his sister how much of the pizza is left
    14·1 answer
  • What is the answer for. What is hg = 45g
    7·1 answer
  • During the month of may, sales of tires in your diesel repair shop totaled $24,890.00. A 4.9% increase is expected for June. Wha
    9·1 answer
  • The \/````140 is between what two whole numbers?
    12·1 answer
  • PLEASE ANSWER
    6·1 answer
  • Round 624.914 to the nearest hundredth.
    5·1 answer
  • Eli is driving on a long road trip. He currently has 12 gallons of gas in his car. Each
    5·2 answers
  • If y varies directly as x, what is the value of y in these ordered pairs? (5, 20) and (15, y)
    12·1 answer
  • PLEASE HELP ME (GIVING BRANLEST)
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!