Autumn drives 825 miles to Florida. The trip takes her 17 hours. She uses 38 gallons of gas on the trip, which cost her $125. Fi
nd her speed. Find her gas mileage. Find the unit price she paid for gas.
1 answer:

speed equals 825 divided by 17
speed equals to 48.5miles per hour
gas mileage equals to 825/38
gas mileage equals to 21.7
125/38 equals to 3.3 unit price
You might be interested in
Answer:
344 1/4
Step-by-step explanation:
Answer:
y=-4
Step-by-step explanation:
y+6=2
y=2-6
y=-4
Answer:
$77.60
Hope this helps ^-^
Answer: 33 degrees
Step-by-step explanation:
See paper attached. (: