Answer:
same i cant see any of the answers but sometimes the answers are in the questions. so just read the question over again and maybe it will be there.
Step-by-step explanation:
Answer:
$10.74 or C.
Step-by-step explanation:
First multiply the total cost of a single package of buns by the number you want, in this case 6.
1.79 x 6 = 10.74
Step-by-step explanation:
(i)
m <em>L</em><em> </em>BOC = 2× m <em>L</em><em> </em>BAC = 2×56 = 112°
(ii)
m <em>L</em><em> </em>BCA = m <em>L</em><em> </em>BAT = 75°
m <em>L</em><em> </em>OCB = (180°-112°)/2 = 68°/2 = 34°
so, m <em>L</em><em> </em>OCA = 75°-34° = 41°
Your surface area is: S=x^2+4xh=84 square inches and h=2 inches; so you get:
x^2+(4×2)x=84
x^2+8x-84=0 qhich is a quadratic equation. Using the quadratic formula you get two results for x:
x1=-14 and x2=6
choose the second (positive)