The slope is rise over run so it would be -1/3
Answer:
14 × 23 = 322 this is you answer
Yes but I don't know how to explain i wish i could help more sorry
Answer:
$1.33
Step-by-step explanation:
let the cost of apple be $x .
now according to question the two shoppers spend the same amount
4.75x+4=5.5x+3
0.75x=1
x= 4/3= $1.33
therefore, pound of apples cost = $1.33