Answer:
The perimeter is 16 units
Step-by-step explanation:
Add up all the sides together
1+1+7+7 = 16
$16.76 divided by 4 = $4.19 each gallon
So $4.19 x 7 gallons = $29.33
2 or a few months. This should be the answer
Answer:
C
Step-by-step explanation:
Answer:
114
Step-by-step explanation:
15 x 2 + 9 x 2 + 11 x 3 + 11 x 3 = 114
(the bottom portion is equal to 3 x 11)