1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Artyom0805 [142]
3 years ago
6

Can somebody help with numbers 19-24

Mathematics
1 answer:
Gemiola [76]3 years ago
5 0
19-20 idk but ik the others
21.)0.785
22.)0
23.)-14.5
24.)7.838
You might be interested in
You and your friend go out to dinner The cost of your meal is 12.75, your friend's meal is 13.95. You tell your friend that you
gavmur [86]

answer: 5.34

Step by step explanation 12.75 + 13.95=26.7

20% of 26.7 is 5.34

6 0
2 years ago
Identify the slope and y-intercept of the function y=11x+6
balu736 [363]

The slope-intercept form is y=mx+b y = m x + b , where m is the slope and b is the y-intercept. Find the values of m and b using the form y=mx+b y = m x + b . The slope of the line is the value of m , and the y-intercept is the value of b .

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
The ratio of peter's height to albertina's height is 147cm what is peter's height​
stellarik [79]

Answer:

4'9.87

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
the property that says you can add and multiply in any order, without changing the answer is called the____ property
damaskus [11]

Answer: Associative property

4 0
3 years ago
ABCD is a rectangle. AB = 2x + y, BC = x + 2,<br> DC = x + 12, and AD = y + 6. Find AB.<br> =
iren2701 [21]

Answer:

See attached image

Step-by-step explanation:

See attached image

3 0
2 years ago
Other questions:
  • Camille bought 3 pounds of nuts for $10.35 what is the unit price per pound
    8·1 answer
  • I’ll do all of your math homework and get u an A.
    11·1 answer
  • You charge $2 $2 per square yard to paint. Which equation can you solve to find the amount you will charge to paint a triangular
    6·1 answer
  • A television costs $450. During a special sale, it’s marked 1⁄3 off. What’s the sale price of the TV?
    11·2 answers
  • Luz earns $400 for 40 hours of work. Use a ratio table to figure out how much she earns for 6 hours of work
    8·1 answer
  • Which two numbers doesStartRoot 61 EndRoot lie between on a number line?
    11·2 answers
  • Which expression is equal to h, given the following formula?
    14·1 answer
  • One repair service company charges $27 for a house call plus
    13·1 answer
  • 7x+6=9x-24
    9·2 answers
  • Aaden is 1.75 meters tall. At 11 a.m., he measures the length of a tree's shadow to be 37.65 meters. He stands 32.9 meters away
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!