Answer:
log base 6 of the cube root of 6 matches with 1/3
-3 log 5 of 25 matches with -6
log base 2 of the 4th root of 8 matches with 3/4
log base 3 of 1/81 matches with -4
Answer:
False
Step-by-step explanation:
15 isn't divisible by 10
There are 8 fl ounces in 1 cup.
Divide 128 by 8.
16 cups
Divide the price by the quantity:
Bananas = 5.40 / 6 = 0.90 each
Oranges = 2.56/8 = 0.32 each
Apples = 4.68 / 12 = 0.39 each
Mangos = 3.16 / 4 = 0.79 each
Oranges have the lowest price each so are the best buy.
Answer:
i can help u just give me the work
Step-by-step explanation: