1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Bess [88]
3 years ago
7

When Josh babysits, he charges a flat fee of $4 plus an hourly rate of r dollars. Josh worked 4 hours at his last job. The equat

ion below represents the amount Josh earned.
Mathematics
1 answer:
Molodets [167]3 years ago
5 0
$4+4r= total dollars earned is the equation for dollars that Josh earns from babysitting.
Hope this helps!Feel free to ask any questions :)

You might be interested in
27 dived ( 3 + 6 ) x 5 - 12
Komok [63]

Answer:

I think its 3

yah it's 3.....

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the measure of angle C
Alexxandr [17]
You need to learn no to copy it kiddo
8 0
2 years ago
Read 2 more answers
In the spring, the owner of a sporting goods store decreases the price of winter gloves from $10.00 to $8.00. She increases the
TEA [102]

Answer:

without doing the math, we can affirm that the percent in decrease in the price of the gloves is <u>not</u> the same as the percent increase of the goggles. decreasing $2 from $10 will have a lower decrease than an increase of $2 from $8 since $2 represents a higher portion of $8 compared to $10

Step-by-step explanation:

(please give brainliest, much appreciated)

6 0
2 years ago
What is the price per pound of watermelon?<br> A. $0.25<br> B. $0.75<br> C. $1.40<br> D. $7.50
Salsk061 [2.6K]
The answer is A $.025
6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Write a function rule that gives the total cost c(p) of p pounds of sugar if each pound costs $0.59.
bogdanovich [222]
C(p) = 0.59p <=======
7 0
2 years ago
Other questions:
  • What is the tangent ratio for
    7·1 answer
  • How many fluid ounces are there in 3 pints and 12 fluid ounces?
    9·1 answer
  • Need help ASAP!!!!!!!!
    5·1 answer
  • What is the density of the rectangular prism 3cm 4cm 6cm that weighs 36 grams?
    10·1 answer
  • I need some help lol
    14·1 answer
  • Find the volume of the sphere. Either enter the exact terms of pi or use 22/7 for pi.The radius is 1/4 !
    10·1 answer
  • The day after the national holiday,decorations were marked down 40%.before the holiday,a partrotic banner cost 5.75.How much did
    12·1 answer
  • HELP. How long is the minor axis for the ellipse shown below?
    12·1 answer
  • How many strikeouts per inning if there were 36 strikeouts in 60 innings
    15·1 answer
  • PLEASE HELP 25 POINTS
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!