Answer:
i can't see the picture can you writen and and I promise that I will solve it as quickly as possible
Step-by-step explanation:
Answer:
$0.31
Step-by-step explanation:
You need to take the amount of money each pack costs and divide it by the number of cans to find the unit rate. Hope this helps!!
Answer:
4+4+4=12
Step-by-step explanation:
Each cake needs cups of flour.
Therefore, the best estimate of the number of cups of flour that Nika used to make the three loaves is:
4 + 4 + 4 = 12