1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
cricket20 [7]
2 years ago
9

MATH is getting crazy can someone help me

Mathematics
2 answers:
WARRIOR [948]2 years ago
6 0

Answer:

70 and (100%)(40)+(80)(40)

Step-by-step explanation:

hh

miss Akunina [59]2 years ago
4 0
70 and (100%)(40)+(80)(40) hope it helps!
You might be interested in
9k - 6k + 7k - 8 simplify the expression
Kamila [148]

I will gladly simplify it.


9k - 6k + 7k - 8

9k - 6k = 3 k

3k + 7k - 8

3k + 7k= 10k

10k - 8 = 2k

So the simplified form of 9k - 6k + 7k - 8 is 2k


~*"AUBA14"*~


3 0
2 years ago
In order to make a precise cut from point Q to point S using a saw, Alfonso needs to know the angle measure for the angle whose
Bogdan [553]

Answer:

B

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Tristan bought school supplies. He bought a
ra1l [238]

Answer: he bought 5 binders in total (sry if it’s wrong)

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Beatrice made 7 2/3 cups of lemonade for her lemonade stand. Later, she made 10 3/5 more cups of lemonade. How many cups of lemo
mojhsa [17]
You need to do cross multiplication
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
I NEED HELP ASAP PLEASE AND THANK YOU<br> What is the axis of symmetry?<br><br> y= -3 (x-2) (x-4)
Lina20 [59]

The axis of symmetry is x=3

3 0
1 year ago
Other questions:
  • Perfect square trinomial: (a – b)2 = (a – b)(a – b) = a2 – 2ab + b2 Find the product of (k – 9)2 using the perfect square trinom
    12·1 answer
  • Please help with these two question will give top rank.
    15·1 answer
  • 1.6x 10^5 in standard notation.
    9·1 answer
  • What is the least common multiple of 35 and 17?<br> PLEASE HELP ME!!!​
    8·2 answers
  • What is 888 + 48 ? pleaaaase
    12·2 answers
  • Yoko pays $19.60 for a pack of 4 towels. Find the unit price in dollars per towel. If necessary, round your answer to the neares
    14·1 answer
  • Decrease the number 225 in the ratio 5 : 3.
    5·1 answer
  • A bird flies down 0 feet and then up 55 feet.
    11·2 answers
  • Mr. Gray’s quiz was normally distributed with a mean of 25 and a standard deviation of 10 find z- scores for each of the followi
    8·1 answer
  • On hot, sunny, summer days, Jane rents inner tubes by the river that runs through her town. Based on her past experience, she ha
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!