Answer:
$10.74 or C.
Step-by-step explanation:
First multiply the total cost of a single package of buns by the number you want, in this case 6.
1.79 x 6 = 10.74
Answer:

Step-by-step explanation:
A sequence is defined by the recursive formula
If
then
for 
for 
for 
for 
Answer:
the answer is C.
Step-by-step explanation:
Answer:
use the formula pi r 2 and simply multiply 3.14 times 16.
A for 8 hours of work its 144$
B a little more than 3 hours for 60$
Hope this helps