1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Black_prince [1.1K]
2 years ago
6

Look at the table how are, 50, 75, and 100 related to 25?​

Mathematics
2 answers:
Oxana [17]2 years ago
3 0

They are all divisible by 25.

kupik [55]2 years ago
3 0

Answer:

Idk how to explain it, but they're all added from 25.

Step-by-step explanation:

25 x 2 = 50

25 x 3 = 75

25 x 4 = 100

You might be interested in
What is the value of j in the equation j + j + 14 = 3 j + 10?
Aleksandr-060686 [28]
2j+14=3j+10
14-10=3j-2j
4=j D

good luck..
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
What could be the location of point w
qwelly [4]

Answer: 10

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
There are 28 flowers in a bouquet. 7 of the flowers are tulips. What
Semenov [28]

Answer:

25%

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
1) 13 + 3W - 9 + 16w
nevsk [136]

Answer:

4+19W

Step-by-step explanation:

You would just simplify the terms, 13-9=4 and 3W+16W=19W

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Rectangle Area = L x W Find the area of the rectangle if the width is 2 yards and the length is 4 yards
Firdavs [7]

Answer:

8 Yard

Step-by-step explanation:

Area Of Rectangle = L x W

=4 yards x 2 yards

=8 yards.

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Sarah estimated that 230 people will attend the concert but 300 people attended. What was the percent change? Round to the neare
    10·1 answer
  • What is the equation of the line parallel to the given line with an x-intercept of 4? y = x +
    15·2 answers
  • What is the best estimate for the product of 289 and seven
    9·1 answer
  • You drive a car that holds 15 gallons of gasoline. Your car uses 0.03 gallons per mile. Which equation best represents this info
    11·2 answers
  • What is the answer? 12+(7+m)=30
    15·2 answers
  • in one day, 18 people each withdrew $100 from an atm machinen what was the overall change in the amount of money in the atm mach
    12·1 answer
  • A three-dimensional figure was constructed using identical cubes. The top-, front-, and left-side views of this figure are shown
    8·2 answers
  • Identify the linear function graph
    8·1 answer
  • How many hours is 7:45 to 1:00
    5·2 answers
  • n a certain grocery store, strawberries cost $5.44 per pound ( 5.44 dollars/lb ). What is the cost per ounce
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!