1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
NISA [10]
3 years ago
10

Ester packed 9 boxes inside of a crate. Each box weighed the same amount. If the crate weighed a total of 92.16 kilograms, how m

uch did each box weigh?
Mathematics
1 answer:
Sonja [21]3 years ago
3 0
Each box weighed 10.24 kilograms because you would divide the weight they gave you by how many boxes were inside.
You might be interested in
Solve the following inequality for X <br> -7.3x &lt; -21.9x + 73
Aleonysh [2.5K]

Answer:

X=®™✓©™[[

Step-by-step explanation:

¯\_༼ ಥ ‿ ಥ ༽_/¯

7 0
2 years ago
What is another way to write x 4/3
zloy xaker [14]

Answer:

1.3333333333333333 or 1 1/3

Step-by-step explanation:

What is the x?

4 0
3 years ago
A bunch of 6 bananas costs $3.54. What is the unit rate?
mr_godi [17]
Divide 6 by 3.54
The quotient would be 1.69
Your answer is that the unit rate is $1.69 per banana
7 0
3 years ago
Please help me with this
lys-0071 [83]

Answer:

0.6

Step-by-step explanation:

We know that there are 5 counters in total. 3 white and 2 black.

So we know that 3 out of 5 are white and 2 out of 5 are black.

Therefore the chance to get white is 3/5. And for black: 2/5.

We can turn these into decimals, 3/5 = 0.6 (You can make it 6/10 to make it easier.)

And 2/5 = 0.4 (You can make it 4/10 to make it easier.)

Answering the question, you should put your cross/marker on 0.6

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Who can't wait for Cyberpunk to come out
andrey2020 [161]

Answer:

me cause I want to play that game so bad

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Find all real fourth roots of 16.<br> 2 and -2<br> 4 and -4
    15·1 answer
  • Solve the simultaneous equation.<br> 7a+3b=46<br> 4a+5b=69
    9·1 answer
  • 12 6 12 24
    8·1 answer
  • PLEASE HELP DUE IN A FEW MINUTES PLEASE HELP!!!!
    8·2 answers
  • Can more than one triangle be drawn if you are given the specifications of two side lengths and one angle? yes or no
    9·1 answer
  • Next Save 5 A student earns $70 over the summer. He spends of the total amount on movies. He then spends į of the remaining mone
    5·1 answer
  • Solve the mean of 4,5,3,4,3,1
    11·2 answers
  • The points shown on the graph represent the numbers in
    13·1 answer
  • Plz help due today this is one question plz show work
    9·1 answer
  • Question Solve. 2 1/3−1/2x=−2/3 Enter your answer in the box.
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!