We know the bike was on sale for $3600 and a offer of 3/4 of the price.To find how much was offered
3/4 multiply by 3600= 3 multiply by 3600/4 =3 multiply by 900=$2700
Sam Offered = $2700
Answer:
1.5 I'm pretty shure
Step-by-step explanation:
[tex]<span>1\dfrac{1}{7}=\dfrac{1\cdot7+1}{7}=\dfrac{8}{7}\\\\1\dfrac{1}{7}:\dfrac{1}{9}=\dfrac{8}{7}:\dfrac{1}{9}=\dfrac{8}{7}\cdot\dfrac{9}{1}=\dfrac{72}{7}[tex]
Answer: 1 1/7 : 1/9 = 72 : 7
</span>
So 81/9=9 so area of pantry is 9
3 times x=9
3x=9
divide both sides by 3
x=3
legnth/width=3
Answer:
2 pounds Raspberry costs - 9.50. I pound Raspberry cost> 9.50 =4.75 2 ki 1 pound. Strawberries cost = 3.22. cost of Raspberry Jafrost of Strawberry). = 4.75.3.22 f. 53. Raspberry cost $ 1.53 more than strawberries.
Step-by-step explanation: