Answer: Light bulbs.
Step-by-step explanation:
Paint Brushes: 29.82 ÷ 14 = $2.13 per brush.
Drywall Screws : 31.84 ÷ 16 = $1.99 per anchor screw.
Light Bulbs: 27.15 ÷ 12 = $2.26 per light bulb.
Sandpaper: 36.54 ÷ 18 = $2.06 per piece of sandpaper.
Answer:
-20
Step-by-step explanation:
First, you divide both sides by -2/5, which would get you c = 8 * -5/2 (Because when you divide, you multiply by the reciprocal). 8 * -5/2 is equal to -20. The answer is -20.
Answer:
64
Step-by-step explanation:
I don’t think f would have any value in this equation and f would represent 1 zero??