Answer:
Rewrite using the commutative property of multiplication.
−
4
t
s
Step-by-step explanation:
You take a calculator right and JUST DO IT!!!!!!!!!............JUST DO IT!!!!!!!
Dont let memes be dreams JUST DO IT!!!!1
You SAID YESTERDAY THAT YOU WOULD USE MEMES SO JUST DO IT
If you are given $10 every 3.5 hours and you want to find the unit rate per hour, you want to solve for how much money you make every hour. You do this by dividing the $10 by the 3.5 hours, which will result in about $2.86 per hour. (This is a rounded value)
Answer: B
Step-by-step explanation: A function is a relation in which each input value is paired to exactly one output value.
Technically, if you had the same input value twice and the same output value corresponded to each of those, it would still be a function because you are just repeating what you have twice.
However, most teachers want to think of it as each input value must have exactly one corresponding value to be a function.