<h2>
Answer:</h2>
The answer is 16.
<h2>
Step-by-step explanation:</h2>
Since the 8x is positive, the equation must have y as a positive number.
Let's see this!
An easy way to complete the square if you have the constants for x2 and
But not the non-variable number is to divide the x constant, and then square it.
Example:

The last number must be 16. Let's check it.

Answer:
c
Step-by-step explanation:
0.1=1/10
1/10 is just the fraction form of 0.1
Answer: for 9 attendees it would cost $18
Step-by-step explanation: First you have to find the unit rate. So for every 7 attendees it costs $14, divide them both by the GCF which is 7. 14÷7=2
7÷7=1
So for every 1 attendee it is $2.
Now to figure out how much it would cost for 9 attendees, figure out what you have to do to 1 to get 9. Multiply it by 9.
And whatever you do to one number you have to do for the other. So $2 • 9 = $18
So for every 9 attendees it costs $18.
Answer:
Step-by-step explanation:
This was answered in question #24217201. It's the exact same question, but you forgot to put what parts A and B are. The answers and the work are there.