Answer:
24 make the brainliest pls
Answer:
2 tablespoons
Step-by-step explanation: he divided the 6 by two to get three so I divided the 4 by two to get 2
Answer:
$3.20
Step-by-step explanation:
I divided the $2 by 8 to see how much 1/8 a gallon cost.
I got 0.40
Multiple this by 8 to get 8/8 or 1 gallon.
You get 3.2
so $3.20
Hope this helped. :)
There’s no answer choices