1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
noname [10]
3 years ago
11

How many hundred thousands, ten thousands, and thousands are in 801,163

Mathematics
1 answer:
Advocard [28]3 years ago
5 0
8 hundred thousands and 1 thousand.
You might be interested in
Write the expression as a square of a binomial: 49x^2+12xy+64y^2
DiKsa [7]
STEP
1
:
Equation at the end of step 1

((49 • (x2)) + 12xy) + 26y2
STEP
2
:

Equation at the end of step
2
:

(72x2 + 12xy) + 26y2
STEP
3
:
Trying to factor a multi variable polynomial

3.1 Factoring 49x2 + 12xy + 64y2

Try to factor this multi-variable trinomial using trial and error

Factorization fails

Final result :
49x2 + 12xy + 64y2
5 0
2 years ago
Please help me with all thank you
crimeas [40]
1. 7 : 07
2. 9 : 45
3. 6
4. 2 : 25
5. 8
6. 17
5 0
3 years ago
Given that f(x) = 2x – 1, find f(6).<br> Your answer:<br> 6<br> 7<br> 11<br> 13
Kruka [31]

Answer:

11

Step-by-step explanation:

2 times 6 is 12 minus 1 is 11

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can somebody help me with this quickly whoever answers first gets a thanks
Mariana [72]

G. From the origin move right 3 units,then up 6 units

H. From the origin move left 2 units,then up 11 units

J. From the origin move right 8 units, then down 10 units

K. From the origin move left 16 units, then down 20 units

L. Plot the first point at the origin then move up 5 units

M. From the origin move left 14 units and plot the next point at the origin

5 0
2 years ago
What is the unit rate for 14 lb for $2.99
Alexeev081 [22]
How much for 1lb
2.99/14=0.213/1=$0.21

it is 21 cents per lb
4 0
3 years ago
Other questions:
  • Write a SIMPLIFIED expression that accurately represents: The sum of 5 times x, 14 and the product of 8 and x.
    7·1 answer
  • f the polygon is translated 4 units down and 5 units right, what will the coordinates of the new image be
    10·1 answer
  • A triangle has a width of 30 and a height of 18. what is it slope
    12·1 answer
  • The first term of a geometric sequence is –2 and the common ratio is -1/-4. What are the next three terms of the sequence?
    5·2 answers
  • PLEASE ANSWER ASAP WITH WORK FOR BRAINLEST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    15·1 answer
  • The graph below shows a proportional relationship between y and x .
    13·1 answer
  • GO FROM BLACK DOT TO BLACK DOT FOR CALCULATIONS TO BE ACCURATE
    11·1 answer
  • Josh had $12.80 to spend for lunch. For lunch, he purchased two hamburgers that cost $2.75 each, cheese fries that cost $1.85, a
    14·1 answer
  • HELPPP ME PLSSSS<br> I NEED THIS FOR MY CLASS
    14·1 answer
  • PLS PLS HELP HELP ME ITSPLS PLS HELP HELP ME ITS EASY ITS FREE PONTS LOL PLS PLS HELP HELP ME ITS EASY ITS FREE PONTS LOL PLS PL
    14·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!