1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Andre45 [30]
3 years ago
6

70,000 devided by 7,000

Mathematics
1 answer:
marusya05 [52]3 years ago
7 0
It would be 10 because 7000 can go into 70,000 10 times. You can you a calculator or look at the zeros take away the 3 zeros in 7000 and then 3 zeros in 70,000 making it 7 and 70 and 7 goes into 70 10 times as well. I hope this helps!
You might be interested in
In 4 hours, you hike 10 miles.
HACTEHA [7]
Answer:2.5 miles per hour
Reason: Your traveling at 2.5 miles per hour for a total of 4 hours.
8 0
3 years ago
Which form of the adverb is underlined in the sentence?
ololo11 [35]
The answer is C. Superlative
3 0
3 years ago
PLEASE HELP!!! (WILL GIVE BRAINLIEST FOR CORRECT ANSWER :)
cestrela7 [59]
-180 is the answer
explanation: order of operations
7 0
2 years ago
The length of the rectangle is: 5n8 and the width is : 2n3. What is the area of the<br> rectangle?
slamgirl [31]

Step-by-step explanation:

Thats the answer it's easy

3 0
2 years ago
47 is 10 less than my number.<br> 67 is 10 more than my number.<br> What is my number
-BARSIC- [3]
Your number is 57.
Because....
47 + 10 = 57
67 - 10 = 57
Hope that helps!
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The height of a man is 1.7 meters. what is his height in centimeters.
    7·2 answers
  • How many unique numbers can be made from creating a fraction with $2,3,4,$ or $6$ in the numerator and $2,3,4,$ or $6$ in the de
    7·2 answers
  • Kolby decided he wanted to go to the amusement park. The amusement park charges $8.00 for entry and $1.40 for each ride.
    7·1 answer
  • Help me please <br> Select the correct answer.<br> What is the product of
    13·2 answers
  • HELP ME PLEASEEEEEEEEE
    14·2 answers
  • Chloe drives from her house to her Grandma's house 48 miles away in an hour and 12 minutes. How fast was she driving on average?
    12·2 answers
  • &gt; Section Exercises 1.4
    15·1 answer
  • Alice purchased 4 1⁄2 kilograms of olive oil for $27. What is the price per kilogram?
    10·1 answer
  • Put these into Slope-Intercept Form<br> x + y = 1<br> 3x + 5y = 15
    5·1 answer
  • This exercise uses, the population growth model
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!