33/12 = 2.75 per can
2.75 * 7 = 19.25......so its 19.25 for 7 cans
Answer:
x ≤ 3
Step-by-step explanation:
11
x
−
20
≤
13
Step 1: Add 20 to both sides.
11
x
−
20
+
20
≤
13
+
20
11
x
≤
33
Step 2: Divide both sides by 11.
11
x
11
≤
33
11
$21.13 you do $125.68-$20=... then divide the answer ___ /by 5!
Answer:
11
Step-by-step explanation:
2x-10=12
2x=12+10
2x=22
x=11