1answer.
Меню
Ask question
Login
Signup
Ask question
Menu
All categories
English
Mathematics
Social Studies
Business
History
Health
Geography
Biology
Physics
Chemistry
Computers and Technology
Arts
World Languages
Spanish
French
German
Advanced Placement (AP)
SAT
Medicine
Law
Engineering
neonofarm
[45]
2 years ago
5
What forms of measurement of length, width, height, and distance are forms of what measurement?
Mathematics
Answer
Comment
Send
1
answer:
Katen
[24]
2 years ago
8
0
The length, width, and height In the most common contexts in elementary school, mathematics does not have a formal definition for these terms, nor does it have rules about "proper" use.
Send
You might be interested in
Use the drawing tools to form the correct answer on the graph.
-Dominant- [34]
Answer:
dad
Step-by-step explanation:
dad
4
0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the value of j in the equation j + j + 14 = 3 j + 10?
Aleksandr-060686 [28]
2j+14=3j+10
14-10=3j-2j
4=j D
good luck..
4
0
2 years ago
Read 2 more answers
If the graph of the linear equation ax-8y=15 has an x-intercept at (3,0), then what is the value of a?
mart [117]
Ax-8y=15
a(3)-8(0)=15
3a=15
a=5
4
0
2 years ago
13 Select the correct answer from the drop-down menu. Fill in the correct term to complete the statement. You can withdraw money
tia_tia [17]
Answer:
debit card
Step-by-step explanation:
8
0
2 years ago
The product of 3 and a number is at<br> most 21.
stiv31 [10]
Answer:
n = 7
Step-by-step explanation:
3n = 21
n = 7
7
0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
The volume of a cylinder is 252π252π cm3 and its height is 7 cm.
7
·
1 answer
How many of the students correctly applies only the associative property to
5
·
1 answer
The endpoints of GE are located at G(–6, –4) and E(4, 8). Using slope-intercept form, write the equation of GE.
11
·
1 answer
Carlos was in charge of organizing cookies for a bake sale. He
7
·
1 answer
To solve the equation below by completing the square, what is your first step?<br> 3x^2+18x=21
6
·
1 answer
Solve plz plz try i have this being graded
11
·
1 answer
Robin purchased 3 1\2 ounces of whole wheat cereal for $1.40. What is the cost per ounce?
6
·
1 answer
Calculate using any strategy.<br> what is the answer of 47% of 88?
15
·
1 answer
Find CA <br> A) 8 <br> B) 11<br> C) 13 <br> D) 17
13
·
2 answers
Factor the expression. 72 + 64<br><br> WRONG ANSWERS REPORTED
15
·
1 answer
×
Add answer
Send
×
Login
E-mail
Password
Remember me
Login
Not registered?
Fast signup
×
Signup
Your nickname
E-mail
Password
Signup
close
Login
Signup
Ask question!