Hmm this is a very challenging question good luck finding someone who can answer it lol
Hello!
You have to find the cost of one bowl
To find this you take the cost of all the bowls and divide it by the amount of bowls
13.20 / 6 = 2.2
The answer is $2.20
Hope this helps!
Answer:
The answer would be X=24
Step-by-step explanation:
Y is multiplied by 3 to get the answer 30. Because they are varied directly you have to multiply the 8 by 3 to get your answer!
-Hope this helps-
~Bai~
Answer:
insurance payments every month