1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
attashe74 [19]
3 years ago
10

What is the perimeter of the framed picture in terms of x? ( x + ) inches

Mathematics
1 answer:
Marysya12 [62]3 years ago
5 0

Answer:

jjytrewasxcfgyuikjyt45678ijhgfgn

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Which of the following is not a possible r-value -0.3 -1.6 0.8 0.3
Sliva [168]

Answer: -1.6 is not a possible r-value.

Step-by-step explanation:

R-values range from -1 to +1. Out of all these numbers, -1.6 does not belong. Hence, -1.6 is not a r-value.

3 0
3 years ago
Please Answer these ASAP Find the area.
mestny [16]

Answer:

polygon is regular. Round answer to the nearest tenth

Step-by-step explanation:

  1. 36 - 6 \times  =  \frac{ <  \sqrt{ \geqslant  \binom{ | |4)6300 \times  - 9x55.90660606.. \sqrt{. \geqslant 522 \sqrt[25h \\ ]{?}  \times \frac{?}{?}  \times \frac{?}{?} } | |  \times \frac{?}{?} }{?} } }{?}  \times \frac{?}{?}
8 0
3 years ago
36 ÷ 3^2 +4*2-1<br> can u help me get the answer?
spin [16.1K]
<span>36 ÷ 3^2 +4*2-1
</span>=36 ÷ 9 + 4*2-1<span>
=</span>4 + 8 - 1
= 11

USING PEMDAS
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help pls
antoniya [11.8K]

Answer:

The first blank is BAL and FGH

The second blank is AL

The third blank is CE and KI

The fourth and final blank is GH

explanation

i got a 5/5 on the symmetry edmentum test

8 0
2 years ago
One integer is 4​ times another. If the product of the two integers is 16, then find the integers.
natulia [17]
The integer is positive 4.
B/c-
4 • 4 = 16
6 0
2 years ago
Other questions:
  • jesse, meg and kelly each ate 0.32 of a pizza pie. what's the best estimate of how much of the pie they ate together
    12·2 answers
  • The owner of Sandy’s Boat House advertises the cost to rent a canoe is $15 per hour for trips on the Red Cedar River. He is also
    9·1 answer
  • 10^-x=3^2x what is the answer
    7·1 answer
  • What is -8.3 - (-5.4)
    15·2 answers
  • Which of the following is not a function?
    7·2 answers
  • 1. Which scatterplot suggests a linear relationship between x and y?
    13·1 answer
  • Use the equation 3m + 65 = 18 to complete the table.
    12·1 answer
  • Tareq pays $22.10 for 2,6 pounds of salmon, What is the price per pound of the salmon? (20PTS FOR THIS)
    12·2 answers
  • PLS help i've been trying this for an hour i still don't get it
    10·1 answer
  • Help me please edddd
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!