1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
WARRIOR [948]
2 years ago
15

What's 300000+49498383837?

Mathematics
2 answers:
tatuchka [14]2 years ago
8 0
49498683837. To work these questions out, use column addition, it is a quick and simple way to add large numbers.

SIZIF [17.4K]2 years ago
5 0

the answer to your question is 49498683837.


You might be interested in
What is the value of the expression
Stels [109]

(-\dfrac{3^2}{3^3} )^2 = (-\dfrac{1}{3} )^2 = \dfrac{1}{9}


OR (in more details):


(-\dfrac{3^2}{3^3} )^2 = (-3^{2-3})^2 = (-3^{-1})^2 = (-\dfrac{1}{3} )^2 = \dfrac{1}{9}


5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Kanji buys 3 yards of fabric for $7.47. Then he realizes that he needs 2 more yards Of the Same fabric. How much will the extra
emmainna [20.7K]
It will cost 4.98.
Explanation: If you divide 7.47 by 3, you get 2.49. One yard plus one yard equals two yards. Multiply 2.49 by 2 to get the answer.
6 0
3 years ago
What is the solution set of this inequality?
Gnoma [55]

Answer:

A.

x\ge \:4

Step-by-step explanation:

8(x-5) -3x\geq -20\\\\\mathrm{Expand\:}8\left(x-5\right)-3x:\quad 5x-40\\\\5x-40\ge \:-20\\\\\mathrm{Add\:}40\mathrm{\:to\:both\:sides}\\\\5x-40+40\ge \:-20+40\\\\Simplify\\\\5x\ge \:20\\\\\mathrm{Divide\:both\:sides\:by\:}5\\\\\frac{5x}{5}\ge \frac{20}{5}\\\\Simplify\\\\x\ge \:4

8 0
2 years ago
A) 15<br><br> B) 5<br><br> C) 12<br><br> D) 3
Contact [7]
By exterior angle of triangle:
17x+4+8x+1=80
x=3
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help me!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Black_prince [1.1K]

Answer:

C) 1 quart

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Other questions:
  • Lung cancer is the leading cause of cancer-related deaths in the United States. Researchers examined the idea of testing all Med
    7·1 answer
  • YOOO can some one plz lend me a hand?!
    7·2 answers
  • The Opera House sells an average of 1,700 tickets per night when the price of each ticket is $25. An employee of the Opera House
    15·1 answer
  • PLS HELP ME ASAP
    8·1 answer
  • How many tangents can be drawn that contain a point on a circle? Explain your answer.
    6·1 answer
  • A line with a slope of 3 passes through (2,5). Which choice is an equation of this line? Please help
    14·2 answers
  • V/5−6=3<br> please show how you got it thx
    15·2 answers
  • A 24 lb. bag of dog food sells for $10.56. What is the unit price per pound?
    8·2 answers
  • Please I need help thank you in advance ​
    14·2 answers
  • Lauren has an above-ground pool. to keep the pool's skimmer working well, the water level must be 4 inches from the top of the p
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!