Consider, pls, this option:
1. formula for conversion:

2. according to the formula:
C=(-31-32)*5/9=(-7)*5=-35°
Answer: -35°C.
Answer:
2 scones per dollar
$0.50 per scone
Step-by-step explanation:
2 ounce bag will cost less than $1.25
6 ounces ÷ 3 = 2 ounces
$3.60 ÷ 3 = $1.20
OR
$3.60 ÷ 6 ounces = $0.60 per ounce
2 ounces = $ 0.60 × 2 = $1.20
Answer:
2
Step-by-step explanation:
Answer:
14 or -22
Step-by-step explanation:
st=18
s=-4
-4+18=14
so t can be at 14
or -4-18=-22
t can be at -22