$16.76 divided by 4 = $4.19 each gallon
So $4.19 x 7 gallons = $29.33
I would help you but I don’t know
Step-by-step explanation:
<span> Move to the right side of the </span>equation<span> by adding to both sides.</span>
Answer:
y+x is greater than or equal to -1
Step-by-step explanation:
I believe it is 56 because 7•8 is 56 and 1•56 is 56