Answer:

Step-by-step explanation:
1) Cancle x from both sides.

2) Since 128 = 68 is false, There is no solution.

*☆*――*☆*――*☆*――*☆*――*☆*――*☆*――*☆*――*☆**☆*――*☆*――*☆*――*☆
Answer: 240 mangoes
Explanation:
1/5 + 0.75 = .95 = 95%
5% = 12
50% = 120
100% = 240
I hope this helped!
<!> Brainliest is appreciated! <!>
- Zack Slocum
*☆*――*☆*――*☆*――*☆*――*☆*――*☆*――*☆*――*☆**☆*――*☆*――*☆*――*☆
This equation has no solutions
1 carton : 8 boxes for 2.80 = 2.80/8 = 0.35 per box (All natural juice)
1 carton : 6 boxes for 1.98 = 1.98/6 = 0.33 per box (Just juice)
difference between the 2 is 0.02 (2 cents)
if she paid 7.92 for x cartons of Just Juice, 7.92 / 0.33 = 24 boxes...and there are 6 boxes per carton.....24/6 = 4 cartons were bought for $ 7.92
price for same number of juice boxes of All Natural juice is :
24 * 0.35 = $ 8.40
2.4 is the right answer my guy