1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Art [367]
3 years ago
10

PLSSS NEED HELP ASAP!

Mathematics
2 answers:
Alenkasestr [34]3 years ago
5 0
The answer is A= 1 over 2
Alex73 [517]3 years ago
3 0
The answer is A) 1 over 2, because you take the original point such as A and go either up or down, and left or right to get to A prime
You might be interested in
X + 128 = x + 68 find x
mixas84 [53]

Answer:

no \: solution

Step-by-step explanation:

1) Cancle x from both sides.

128 = 68

2) Since 128 = 68 is false, There is no solution.

no \: solution

8 0
2 years ago
1/5 of the mangoes in a bag is green ,0.75 are ripe and the remaining 12 mangoes are rotten . How many mangoes are there in the
Natalija [7]

*☆*――*☆*――*☆*――*☆*――*☆*――*☆*――*☆*――*☆**☆*――*☆*――*☆*――*☆

Answer: 240 mangoes

Explanation:

1/5 + 0.75 = .95 = 95%

5% = 12

50% = 120

100% = 240

I hope this helped!

<!> Brainliest is appreciated! <!>

- Zack Slocum

*☆*――*☆*――*☆*――*☆*――*☆*――*☆*――*☆*――*☆**☆*――*☆*――*☆*――*☆

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
How many solutions does the equation have?
olganol [36]
This equation has no solutions
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
2. Olivia is buying juice boxes for a party. She is comparing two brands to determine the best price. The price for a carton con
ololo11 [35]
1 carton : 8 boxes for 2.80 = 2.80/8 = 0.35 per box (All natural juice)
1 carton : 6 boxes for 1.98 = 1.98/6 = 0.33 per box (Just juice)

difference between the 2 is 0.02 (2 cents)

if she paid 7.92 for x cartons of Just Juice, 7.92 / 0.33 = 24 boxes...and there are 6 boxes per carton.....24/6 = 4 cartons were bought for $ 7.92

price for same number of juice boxes of All Natural juice is : 
24 * 0.35 = $ 8.40
3 0
3 years ago
What is the equation needed to solve for X?
erma4kov [3.2K]
2.4 is the right answer my guy

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • How do I do this problem
    10·1 answer
  • If you only have the original price ($24.50) and the discount is 18% how do you find the sale price?
    14·2 answers
  • What are the pattern for the following numbers, 27, 18, 12, 8?
    11·2 answers
  • Allen has a photo that is 6 in by 8 in. What will the dimensions of the photo be if he scales it down by a factor of one-half ?
    13·2 answers
  • Luis found a new text messaging plan which will charge him $2.00 for 80 messages. Using this plan, how much would he pay for 900
    9·1 answer
  • How can we efficiently multiply by multiples of 10?
    7·1 answer
  • I need help with this is it <br> A.<br> B.<br> C.<br> D.
    13·1 answer
  • What is ​ BC ​ ?<br><br><br> Enter your answer in the box.
    6·1 answer
  • the diagram shows a star made by surrounding regular octagon with triangle. explain why angle A must be 135 degrees
    8·1 answer
  • What is the slope of the line that passes through (-1, 3) and (-1, 8)?<br> due today
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!