1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Rufina [12.5K]
3 years ago
12

Ms. May has to pay $5 for each bag of flour to make her cookies. She needs to buy 20 bags of flour. How much will she have to pa

y for all of the flour.
Mathematics
1 answer:
xenn [34]3 years ago
5 0
$100 dollars will be the end price.
You might be interested in
15, -19, 23, -27.. how would you write that in sigma notation?
sertanlavr [38]

Answer: i think its zero

Step-by-step explanation:

or u can just look it up on an sigma math calculator and that should give u the answer

3 0
2 years ago
You remember recording bowling scores of 116, 105, 109, and 113; however, you cannot remember your score in the fifth game. You
fgiga [73]

Answer:

the answer is 102

Step-by-step explanation:

hope this helps

3 0
2 years ago
How much will it cost to pour a circular slab 18 ft in diameter by 3 in. For a patio if the concrete costs $40.00 per cubic yard
sasho [114]
A circular concrete slab is a cylinder. Vol = pi%2Ar%5E2%2Ah
in this cylinder:
r = 18%2F2 = 9 ft
h = 3%2F12 = .25 ft
:


Find the volume in cu/ft:
V = pi%2A9%5E2%2A.25
V = 63.61725 cu/ft
:
Change to cubic yds; (1 cu/yd = 27 cu/ft) and multiply by $40:
Cost = 63.61725%2F27 * 40
Cost = $94.25


In practical terms , they may require you to buy 3 cu/yds , which is $120


Yan na po
4 0
2 years ago
Alex wrote this equation to represent the total distance she ran in two weeks.
egoroff_w [7]
The correct answer is A.
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
The scores on a test have a mean of 78 and a standard deviation of 6.5. A student scored a 67 on the test. What is the Z-Score a
Komok [63]

Answer:

76

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Other questions:
  • Solve for x <br> 6(x-9)=3x+2<br> give your answer as an improper fraction
    11·2 answers
  • Irrational numbers definition
    13·1 answer
  • Who is your favorite rapper????
    10·2 answers
  • Choose correct graph with following function
    7·1 answer
  • Classify each as an expression or an equation.
    5·1 answer
  • A 3-pack of toaster pastries costs $2.97. What is the unit price?
    13·2 answers
  • Simplify an expression for the PERIMETER of the equilateral triangle shown below.
    5·1 answer
  • Which expression is equivalent to 6x+7-12*2-(3 to the power 2 +3)-x
    10·2 answers
  • UPic, the supermarket chain, had an earnings per share of $14.70 with a P/E ratio of 17.40 What was the share price of UPic stoc
    15·1 answer
  • 2x^3-3x^2+kx-1 is divided (x-1),the remainder is 2 find k
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!