15+x miles. You can’t give a more specific answer because they don’t give you any other values to work with.
Plug in the given numbers (x) to the equation.
For example, let's take the first value it gives us.
-10(-2) +y=4
20+y=4
y=-16
Then you would put that on the table, and plug in the next value(s).
Hope this helped!
Answer:
Step-by-step explanation:
600g of 20%
100 - 20 = 80
600 = 80%
/80%
7.5 = 1%
x100
750 = 100%
£750
Sorry I don’t know what else to write. Hopefully, this guarantees you a mark.
Answer:
$360. (I believe so, anyways.)
Step-by-step explanation:
Original Price x Discount % / 100
Discount = 600 × 40/100
24000/100
$600 - $240
Final Price = $360
Answer:
Step-by-step explanation:
Find the unit rate for this painting:
3/5 of wall surface 3/5 15 9
------------------------------- = --------------- * --------- = -----------
(8/15) hour 8/15 15 8
Jane could actually paint the whole wall plus 1/8 more of it in one hour.