1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
a_sh-v [17]
3 years ago
10

I need help with this (write an inequality)​

Mathematics
2 answers:
docker41 [41]3 years ago
7 0

A is 9-Xiamen greater than 50

kipiarov [429]3 years ago
3 0

Answer:

A.)x-9>20

B.) x-7>12

C.) 8×y>16

D.) y÷7 ≤-5

You might be interested in
Help me *welp
ira [324]

Answer:

3332

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
6th grade math i mark as brainliest​
Alinara [238K]

Answer:

16

Step-by-step explanation:

4*4

6 0
3 years ago
If mercy chews an average of 32 sticks of gum per month, how many months will it takes her to chew 2,400 sticks of gum?
vlabodo [156]

Answer:

75 months

Step-by-step explanation:

2400/32=

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which price choice is the lowest price per ounce? Choice A: 15 ounces of chocolate chips for $2.49 Choice B: 20 ounces of chocol
Kitty [74]
A=$2.49/15oz≈$0.166/oz  (17 cents per ounce to nearest cent)

B=$3.32/20oz=$0.166/oz  (same as above)

So A=B, they both has the same price per ounce.
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
F(x) = 3x + 2<br> What is f(5)?
ehidna [41]

Answer:

f(5) = 17

Step-by-step explanation:

f(x) = 3x + 2

f(5) = 3(5) + 2

f(5) = 15 + 2 = 17

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Name the properties that were used to derive the properties of logarithms.
    11·1 answer
  • Express x in this question<br>y=√x<br>​
    10·1 answer
  • Is Alexis drove her car for three hours and drove 150 miles and then drove her car for 350 miles in four hours what is her avera
    15·1 answer
  • 12. 4x2 - 4y2 + 1622 - 16xz​
    7·2 answers
  • Can someone help wit this geometry question plz pic below
    14·1 answer
  • 100 points / please help! i have no idea what im doing...
    5·2 answers
  • What is mJKL? Enter your answer in the box.<br><br> PLEASE HELP!!
    11·1 answer
  • WILL GIVE BRAINLIEST IMMEDIATELY!!!!!!!
    10·1 answer
  • he math team wraps gifts as a way to raise money for traveling to competitions. They offer two choices: a plain wrapping or a de
    15·1 answer
  • 37. Verify Green's theorem in the plane for f (3x2- 8y2) dx + (4y - 6xy) dy, where C is the boundary of the
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!