Answer:
3332
Step-by-step explanation:
Answer:
16
Step-by-step explanation:
4*4
A=$2.49/15oz≈$0.166/oz (17 cents per ounce to nearest cent)
B=$3.32/20oz=$0.166/oz (same as above)
So A=B, they both has the same price per ounce.
Answer:
f(5) = 17
Step-by-step explanation:
f(x) = 3x + 2
f(5) = 3(5) + 2
f(5) = 15 + 2 = 17