Answer:
3
Step-by-step explanation:
12.60 / 7 = $ 1.80 per bottle
10.98 / 6 = $ 1.83 per bottle
18.10 / 10 = $ 1.81 per bottle
16.38 / 9 = $ 1.82 per bottle
best buy (cheapest) is : $ 12.60 for 7 bottles <==
Answer:
That is true. If you graph y=-4 it would be a horizontal line on the y axis
Step-by-step explanation:
The answer is 15 (brainly is omd)
Answer:
theta =36.45268177
Step-by-step explanation:
Since this is a right triangle, we can use trig functions
cos theta = adj/ hyp
cos theta = 74/92
Taking the inverse cos of each side
cos^-1 ( cos theta) = cos^-1 (74/92)
theta =36.45268177