1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
vodomira [7]
2 years ago
8

After I substitute in y how do I determine the coordinate(s)?

Mathematics
1 answer:
klasskru [66]2 years ago
6 0
Simplifying both sides of the equation then isolating the variable
You might be interested in
Please help me with this.
photoshop1234 [79]

Answer:

es la respuesta de amigo mío es la d la respuesta

7 0
2 years ago
-2(7a+ 9b) = –14a + [?]b
OverLord2011 [107]

Answer:

-18

Step-by-step explanation:

Left Hand Side = -2(7a + 9b) = -14a - 18b

Comparing it with Right Hand Side, ?  = -18

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Please help math thank you
Alina [70]

a: 30

b:40

c:78

d:36

e:20

f:96

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
The areas of similar triangles ΔABC and ΔDEF are equal. If the longest side of ΔDEF measures 25 units, what is the length of the
____ [38]

Answer:

It is 25 units

Step-by-step explanation:

The triangles are equal

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
ILL MARK BRAINLIST , pls help n
victus00 [196]
Calculate what they give u and u should get the answer if u still need help let me know
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What's 79,280 times 87 to the 4th power. divided by 9?
    15·1 answer
  • Help please !!!!!!!!!!!!!
    8·1 answer
  • What is the value of x to the nearest tenth?<br> 3.1<br> 4.8<br> 5.4<br> 3.5
    12·1 answer
  • What is 464 divided by 58​
    15·2 answers
  • A sphere has a radius of 2.1 cm. what is the volume of sphere in cm3 (use 3.14 for π? round to the nearest whole number.
    9·1 answer
  • Study the following distribution chart
    7·1 answer
  • Girlcome 5324611502 <br>p:1234​
    7·1 answer
  • A 10 plain hats cost $3.60. What is the unit rate of a hat?
    9·2 answers
  • Natalie wants to buy 5 feet of ribbon for her scrap book supplies. The store only sells the ribbon in inches. How much ribbon do
    12·2 answers
  • What is the slope of the line shown?
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!