Answer: 13.5 ounce bottle for $2.19
a 29.2 ounce bottle for $5.37
The 29.2 ounce bottle is better
Step-by-step explanation:
13.5 ounce bottle for $2.19
a 29.2 ounce bottle for $5.37
find the ratios
13.5/2.19 = $6.16 per unit
29.2/5.37 = $5.44 per unit
3-2y-8x is it's most simplified form I think.
I'm honestly not really sure, but it has to be either (2,10) or (10,2). I've never seen a question like this...
Answer:
Step-by-step explanation:
9 is 1/10 of 90 because if you add 1 zero it is 90