1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
My name is Ann [436]
3 years ago
11

you buy 5 notebooks and a backpack. the cost of the backpack is $27.25. you pay 6% in sales tax on your purchase, and yout total

bill is $43.99. how much does each notebook cost ?

Mathematics
1 answer:
saw5 [17]3 years ago
6 0
That's the answer i hope i got it write!!





↓↓↓↓↓↓↓↓

You might be interested in
What is the range? Please help
Lesechka [4]

The answer is C

Step-by-step explanation:

having a function with the power of the variable X can make infinite solutions both negative and positive

6 0
3 years ago
Help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Andre45 [30]
WITH WHATTTTTTTTTTTTT
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help me solve this for Algebra!
11111nata11111 [884]

Answer:

D

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
48 lbs. equals how many kilograms?
Dahasolnce [82]
Your answer is 21.7724<span>Kilograms</span>
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Subtrahend is when you subtract a number from another
aniked [119]

Didn't know if this was a question but if yes it is



4 0
3 years ago
Other questions:
  • An arch in the firm of a semicircle was over a 40 inch wide doorway. Find the length of the arch.
    8·1 answer
  • What is 4(7+x)=200 answer the the question in the box
    15·1 answer
  • 16 quarts= _____ cups
    7·2 answers
  • Consider the following sets of sample data:
    7·1 answer
  • NEED HELP ON THIS QUESTION ASAP
    12·1 answer
  • 8 to the second power +9 (12 divided by 3 x 2) – 7. explain
    10·1 answer
  • Answer this for brainiest:)
    5·1 answer
  • Can someone help me please
    9·1 answer
  • A box of 24 fruit-flavored ice cream bars includes 6 pineapple, 6 grape, 6 mango, and 6 lemon. You randomly select one ice cream
    13·1 answer
  • PLz answer this im confused
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!