1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
r-ruslan [8.4K]
4 years ago
11

Solve by both sides variable josh has two leaking pipes in his basement. while waiting for the plumber to come, josh puts a buck

et under each leak. the two buckets have the same capacity. the bucket uder the first leak fills in 20 minutes. the bucket under the second leak fills in 35 minutes. josh's brother takes away one of teh buckets and places the one bucket under the two leaks. about how long will it take for the one bucket to fill completely?
Mathematics
1 answer:
aleksandrvk [35]4 years ago
6 0
First off, you misspelled some words, second WHICH BUCKET does josh's brother take? That's important!

You might be interested in
A sofa is on sale for $703 which is 24% less than the regular price what is the regular price
Firdavs [7]

Hello!

We could write this as an equation below.

0.76x=703

We divide both sides by 0.76.

x=925

Therefore, the regular price is $925.

I hope this helps!

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
CAN SOMEONE HELP ME WITH QUESTION 9
Savatey [412]

Answer:

I notice that they are equal.

Step-by-step explanation:

The slopes are the same when they are on the same line

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
3. Ten more than a number is 28. Find the<br> number.
lesya [120]
18. I hope it helps:/
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is 3(u+1)+4u+1?
il63 [147K]
I’m pretty sure the answer is 7u+4
6 0
3 years ago
I’ll give Brainliest I need help please &amp; thanks
Feliz [49]
I’m cffffffdddddeddddrrddrrr
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Denise received 300 votes in election for student council president she was 60% of the students who voted in the election how ma
    5·1 answer
  • What is the value of x?
    10·1 answer
  • The total number of students enrolled in MATH 123 this semester is 5,780. If it
    5·1 answer
  • For every 14 ice-cream cones you buy, you get 2 free. How many free ice-cream cones will you get if you buy 56 cones?
    12·1 answer
  • Help pls? I need help. Which one is it
    11·1 answer
  • The value of 2^0 ??
    12·2 answers
  • Help plzz I will mark brainliestttt
    9·1 answer
  • What is the unit rate for $290 for 18
    6·1 answer
  • How could a compass be used to determine if two segments are the same length?
    13·1 answer
  • Mr. Romero is buying a cell phone that has a regular price of $649. The cell phone is on sale for 15% off the regular price. Wha
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!