1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Andreyy89
3 years ago
15

Classify the following triangle.Check all that apply.

Mathematics
1 answer:
zysi [14]3 years ago
6 0
Perhaps you can send a picture of the problem so I can help you?
You might be interested in
What is 8.9 divided by 0.62
Solnce55 [7]
14.35 is Ur answer to Ur Division
3 0
3 years ago
ace landscape buys 100 shovels for $15 each. ace sells all 100 shovels at $29.99. what is his profit?
Delicious77 [7]
To work out the profit, firstly, you have to work out the cost of buying them, which is $15 multiplied by 100, which is $1500. You then have to work out what he sold them all at, which is $29.99 multiplied by 100, which is $2999. You then have to subtract $1500 from $2999, giving you $1499. Therefore, Ace made $1499 in profit. Hope this helps :)
8 0
4 years ago
Read 2 more answers
The 12 members in Dante's hiking club shared 176 ounces of trail mix equally. How many ounces of trail mix did each member reciv
galina1969 [7]
Each member had to have received 14 and two thirds ounces. When you divide 176 by 12 you get 14.66666 which equals 14 and two thirds 
8 0
4 years ago
Read 2 more answers
What is the area of this figure?<br><br> Enter your answer in the box.<br><br><br> []m²
tiny-mole [99]

Ans: 81 square metre

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the measure of angle CED? There are two triangles labeled ABC and DCE with a common vertex C. In triangle ABC, angle BAC
Citrus2011 [14]
I believe the answer is 60 degrees I am a little confused by that question though
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 4 lines extend from point E. A horizontal line extends to the left to point A and a vertical line extends up to point C. Another
    10·2 answers
  • Consider the expression 5/6(1/2x+6)-3x
    14·1 answer
  • Find the value of x​
    13·1 answer
  • 2. Which is greater?
    11·1 answer
  • Lucy makes green paint by mixing yellow and blue paint in the ratio 5:2. Blue paint costs
    5·1 answer
  • A 45 degrees <br> B 90 degrees <br> C 135 degrees
    10·1 answer
  • I need help it’s confusing to me.Someone pls help
    13·1 answer
  • Help me with this please!!! :)
    14·1 answer
  • $44.398 round to the nearest cent
    14·2 answers
  • Find the unit rate (How much for
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!