Answer:
yo my bad
x=10 the other person solved it
Answer:
This means that if you have that amount of those and you do whatever the rest of the question is.
Step-by-step explanation:
Answer:
-7
Step-by-step explanation:
h(x)={x-3}+1 if h(-5)
When h(-5) = {-5-3}+1 ={-8}+1= -8+1=-7
10 lbs of apples will cost $55
This is simple. First, you would need to find the unit rate, which is 5.5
You find the unit rate by simply dividing 33 by 6. Next, after you found your unit rate, you're going to multiply that by 10. We now know that 10 x 5.5= 55. Therefore, you will need $55 for 10 lbs of apples.
I hope I helped :)