The answer is 300 because if u x the 5x3=15 and divide 6 and 4 is 1.5 then multipy that 22 then you put the letters in the equations
Answer:
3
Step-by-step explanation:
Answer:i dont think so..
Step-by-step explanation:
Answer:
$0.94 per pound
Step-by-step explanation:
To find the unit rate, make an equation and simplify it.
<em>2 pounds = $1.88</em>
<em>1 pound = ($1.88 ÷ 2) $0.94</em>
Hence, It costs <em>$0.94 per pound</em>