Answer:
13.
Step-by-step explanation:
im not sure the smallest number but if you have 13, there is an 100% chance you got 2 of the same color
Not completely sure what you are asking, but the area of a square with the side lengths of 230m would be 230*230=52,900.
4 pairs of pants for $18.
Divide price by quantity to get the cost of 1 pair of pants:
18 / 4 = 4.50 per pair.
Divide 27 by 4.50 to find number of pairs:
27 / 4.5 = 6
6 pairs of pants can be cleaned for $27.
Answer:
Step-by-step explanation:27/12 - 16/12 = 11/12