1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Andre45 [30]
3 years ago
15

Write an algebraic expression for this word expression. the difference of n and 9

Mathematics
1 answer:
storchak [24]3 years ago
6 0
N-9=14
that's just an example. what it equals to can be anything really
You might be interested in
Can someone solve this and explain?
stich3 [128]
The Answer would be 32
3 0
3 years ago
1.Which Symbol will make the number sentence - | 16 | _ 16 true?
Dahasolnce [82]
1. =
2.
3.q+4=-4
I don't know number 2
4 0
3 years ago
When solving a system of equations by substitution, what is meant by a useless result (12=12)?. a.. parallel lines. c.. inconsis
Montano1993 [528]
<span>When solving a system of equations by substitution, meant by a useless result of (12=12) is no solution. The answer is letter B, the equation has no solution because it can have infinite solution. I hope the answer helps, thank you for posting your question here. </span>
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can someone please help me I really need help please help me
Step2247 [10]

Answer:

60

Step-by-step explanation:

if it went down one more it would be 30

4 0
3 years ago
4=x^2 -5x-1 <br> HOW MANY X INTERCEPTS ARE THERE ?
diamong [38]

Answer:

2 x values

x  =  5.85410196 …  

x = − 0.85410196 …

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Estimate the product of the expression below to the nearest whole number.
    7·1 answer
  • GUYS LOOK OVER HERE I DIDNT FINISH THE ANNA QUESTION!!!!!! Anna ate 2 doughnuts on mon, wed, and fri and ate 4 doughnuts in Thur
    11·1 answer
  • It is known that x+y=10 and that x=z show that z+y=10
    15·1 answer
  • To convert 4.6 yards to feet ,which ratio would you multiply by
    7·1 answer
  • The Nevada Taxicab Authority has set standard fares and fees. To pick up a passenger, the cab company charges a fee of $3.30. Fo
    9·1 answer
  • 1/5 x (6 x 4) answer now....
    12·1 answer
  • Could someone please help... offering Brainliest!
    8·1 answer
  • Find the equation of the line that
    5·1 answer
  • Stella buys a one-pint bottle of juice for $2.72. What is the unit rate of the
    6·1 answer
  • If there are 16 boys and 32 girls in a room, fill out all of the possible ratios of boys to girls that could be made. They alrea
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!