1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
uysha [10]
3 years ago
7

SOMEONE Please answer my recent question!

Mathematics
2 answers:
Pani-rosa [81]3 years ago
8 0

Answer:

what is the question

Step-by-step explanation:

sertanlavr [38]3 years ago
3 0

Answer:

I will do my best!

Step-by-step explanation:


You might be interested in
A 4-PINT carton of ice cream costs $12.04. What is the price per QUART
kiruha [24]

1 quart = 2 pints.

This means a 4 pint container is 2 quarts.

To find the price for 1 quart divide the price by 2:

12.04 / 2 = $6.02 per quart.

4 0
3 years ago
HELPPPPPP PLEASE I AM STRUGLING]
atroni [7]

10 is the answer

why are you struggling

so simple

<h2><em><u>hope</u></em><em><u> </u></em><em><u>it</u></em><em><u> </u></em><em><u>helps</u></em><em><u> </u></em><em><u>you</u></em><em><u> </u></em><em><u>❣❣</u></em><em><u> </u></em></h2>

<em><u>Mark</u></em><em><u> </u></em><em><u>me</u></em><em><u> </u></em><em><u>as</u></em><em><u> </u></em><em><u>brainliest</u></em><em><u> </u></em>

6 0
3 years ago
Members of a soccer team raised $1946.50 to go to a tournament. They rented a bus
son4ous [18]

Answer:

d

Step-by-step explanation:

d

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Alice bought 24 feet of yarn. How many yards of yarn did she purchase?
NARA [144]

Answer:

8 yards

Step-by-step explanation:

3 feet is 1 yard, so 24 feet is 8 yards

7 0
4 years ago
Read 2 more answers
Would the four be greater than or leass than the negative six in bars
Alexeev081 [22]

Answer:

grater than -6 bars

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • OK GUYS PLEASE HELP: USE THE INFORMATION PROVIDED TO WRITE THE VERTEX FORM EQUATION OF EACH PARABOLA Y=-12X^2+192X-769 EXPLAIN P
    15·1 answer
  • What is two thirds times two
    12·2 answers
  • What is 3.6 converted to a fraction?
    15·1 answer
  • Plz help<br> i will give brainlest
    8·1 answer
  • Gaseste substantivele din textul urmator si analizeaza-le dupa modelul dat.Fusul imi sfaria pe la urechi.Ma uitam la cer printre
    11·1 answer
  • What's the answer? Just checking mine. 40 - 2 x 3^2
    10·2 answers
  • The distance from a point to two is five units. The point could be located at _____.
    9·2 answers
  • I need help with this math.
    11·1 answer
  • 1/4 + 1/6= ?<br><br> Help and im to lazy :p
    10·1 answer
  • WHat are the correct answers to this?
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!