1 quart = 2 pints.
This means a 4 pint container is 2 quarts.
To find the price for 1 quart divide the price by 2:
12.04 / 2 = $6.02 per quart.
10 is the answer
why are you struggling
so simple
<h2>
<em><u>hope</u></em><em><u> </u></em><em><u>it</u></em><em><u> </u></em><em><u>helps</u></em><em><u> </u></em><em><u>you</u></em><em><u> </u></em><em><u>❣❣</u></em><em><u> </u></em></h2>
<em><u>Mark</u></em><em><u> </u></em><em><u>me</u></em><em><u> </u></em><em><u>as</u></em><em><u> </u></em><em><u>brainliest</u></em><em><u> </u></em>
Answer:
8 yards
Step-by-step explanation:
3 feet is 1 yard, so 24 feet is 8 yards
Answer:
grater than -6 bars
Step-by-step explanation: