Answer:
96.3Kg = 96,300g
Step-by-step explanation:
1 Kg is equivalent to 1,000 g
Ok it’s 1,345,234,324 is the answer
Answer:
500 childrens tickets
600 adults tickets
Step-by-step explanation:
$11.00 * 500 = 5,500
$36.00 * 600 = 21,600
21,600 + 500 = 27,100 tickets sold
Answer:
-3, -2, -1, 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10+
Step-by-step explanation:
and anything above 10 would be true
Find the unit rate.
39/6 = 6.5
$6.50 an hour
multiply this by ten to find the cost for 10 hours
$6.5 x 10 = $65
she will earn $65 in ten hours.
hope this helps! :D