Unit price per pound = <span> $ 8.25 / 5.5 = $1.50
answer
</span><span>the flour cost $ 1.50 per pound </span>
24 is the correct answer because the question is about triangle similarity so if you divide 15 by 3 then you get 5 which is the base of the smaller triangle.
2 hours per hour cause 1/4=15 min 1/2 times 4 equals 2 so 2 miles per hour
The answer would be 1 83/99
since any repeating number has to be /9(depends on how many digits)
Answer:
rectangle
kite
Step-by-step explanation: