Answer:
1,262.5
according to the calculator lol
$4/3=$1.33 per pound.
$9/8 = $1.13 per pound.
The second one is cheaper.
Answer:
8.5 inches and 34 inches
Step-by-step explanation:
Area of the square = 72.25
side² = 72.25
side = \sqrt{72.25}
Side = 8.5 in
Perimeter = 4 × side
Perimeter = 4 × 8.5 in
Perimeter = 34 in
Answer:
d= all the x values
r=all the y values
Step-by-step explanation:
If you’re trying to find y the answer should be anything that equals more than negative 7 for example y could be 10