When two graphs intersect, it means something in real-life:
The baseball's flight path and the bird's flight path intersect.
Therefore, the baseball hits the bird. (Technically, we can see that the baseball would hit the bird twice, but this is not likely.)
$15.00/11 pounds = $1.3636 per pound$20.00/16 pounds = $1.25 per pound 1.363636 - 1.25 = $0.113636 per pound, less
1.363636 × 20 = $27.27 original price for 20lb
Answer:
12
Step-by-step explanation:
15/1.25 is 12