Answer:
The equation for your graph is Y=2x+1
Y=(1/5)^x would be the only equation demonstrating decay of these
Answer:
Step-by-step explanation:
Price of one box = 16.40 ÷ 4 = 4.1
Price of 10 boxes = 4.1 × 10 = 41
He would have started with a total of 2,278 packages of fruit chew packages.
First, you would multiply the 27 packages by the 85 cases wich is 2,275, then you would add the three leftover packages to the total making it 2,278.
Hope this was helpful. ;)