1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
zlopas [31]
3 years ago
9

When evaluating (3.25x10^5)(1.82x10^3) what will be the exponent of 10 in the product

Mathematics
1 answer:
sasho [114]3 years ago
5 0

Answer: Try 8 or C because you either add or subtract the exponents but 2 isn’t there so try 8

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Helpp
Alborosie
17 that’s the answer I did this one before
7 0
3 years ago
Find the value of x.<br> 1680<br> x = [? ]°
lapo4ka [179]
Please mark brainliest

x= 192

Explanation: the circle is 360 in total so subtract 168 from 360
4 0
3 years ago
If the radius of a circle is 24 feet, what is the diameter?<br> PLZ HRLP I HAVE TO SUMBIT IN 30 MIN
Romashka-Z-Leto [24]

Answer:

d=2r=    2·24=48ft

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
What is the answer???
Greeley [361]

Answer:

Angles in ascending order:

Q, R, S

Step-by-step explanation:

The side with the biggest number also has the biggest angle degree. The side with the smallest number also has the smallest angle degree.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Make me laugh and ill make u Brainliest
fiasKO [112]

Answer:

What do you call a bommerang that won't come back?

a stick

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the quotient (6x4+15x3+10x2+10x+4) ÷ (3x2 + 2)?
    8·1 answer
  • Two cargo trains are linked together, making of a total of 22 cars. The cars from one of the trains are carrying 15 tons each, a
    13·1 answer
  • Please solve for x. Show the process (steps). <br>4x = 40​
    7·2 answers
  • 20 Points! if pencils cost $2.40 for twelve, what is the unit price per pencil?<br>​
    14·1 answer
  • I forgot how to do smh. please help
    6·1 answer
  • Aidan picks apples at the rate of 11 apples every minute.How many apples would he pick in 36 minutes
    15·1 answer
  • The number of people that attended the first basketball game of the season was 840. The number of people attending the last bask
    6·1 answer
  • Another question, what is 94939423^2 have fun!
    8·2 answers
  • You are going on vacation. You have $105 to take with you. You expect to spend $15 each day. You want to have $30 remaining at t
    6·1 answer
  • Help ita due in 5 mins
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!