✧・゚: *✧・゚:* *:・゚✧*:・゚✧
Hello!
✧・゚: *✧・゚:* *:・゚✧*:・゚✧
❖ You can write 0.8 as 8/10 and 80% as 80/100.
(8/10 and 8/100 are equivalent.)
~ ʜᴏᴘᴇ ᴛʜɪꜱ ʜᴇʟᴘꜱ! :) ♡
~ ᴄʟᴏᴜᴛᴀɴꜱᴡᴇʀꜱ
1000 candy bars ... $350
1 candy bar ... $x = ?
If you would like to know what is the unit cost per candy bar, you can calculate this using the following steps:
1000 * x = 350 * 1
1000 * x = 350 /1000
x = 350 / 1000
x = $0.35
Result: She can buy 1 candy bar for $0.35, so the correct result would be B) $.35.
Answer:
8.06 ft or
ft
Step-by-step explanation:
Since Rebecca bought a square table and squares have equal sides, you can take the square root of the area of the table, which gives you
ft per side. This can be approximated to 8.06 ft.
<h3>
Answer: false</h3>
Work Shown:
s = false
p = true
r = false
-p = false, which is the opposite of statement p
s or -p = false or false = false
The result of an 'or' operation is false only when both parts are false; otherwise, it is true
(s or -p) or r = false or false = false
(s or -p) or r = false
Answer:
6/25
Step-by-step explanation:
its a probability out of all the odd numbers such as 1,3,5,7,9,11,13,15,17,19,21,23,25