1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Papessa [141]
3 years ago
12

PLEASE HELP. BRAINLIEST WILL BE GIVEN

Mathematics
2 answers:
agasfer [191]3 years ago
6 0
Answer is <span>3250.09 which is the last option</span>
BaLLatris [955]3 years ago
5 0
Hello!!

The last answer choice is correct. 2 numbers after the decimal is rounded to the nearest hundredth.

Hope this helps!! Let me know if you have ANY questions.
You might be interested in
Find the equation for the horizontal line that goes through point M(a, b).
elena-14-01-66 [18.8K]

Horizontal means zero slope, or a zero coefficient on x.

Answer: y = b



6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please please help me out with this!!!!!!!
bixtya [17]

Answer:

when x= -7

h(-7) = (-7)^2 -5

= (-1)^2*(7)^2-5

= 1*49-5

= 49-5

=44

Therefore , h(-7)=5

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
It’s algebra it says find each function value here is a picture of the work sheet
s344n2d4d5 [400]

1.

8 > 1  so:  a(x) = -4x + 7

a(8) = - 4(8) + 7 = - 32 + 7 = - 25

2.

-6 ≤ 1 ≤ 1   so:   a(x) = 2x - x²

a(1) = 2(1) - (1)² = 2 - 1 = 1

3.

-7 ≤ -6  so:  a(x) = |x - 8|

a(-7) = |-7 - 8| = |-15| = 15

4.

-6 ≤ -3 ≤ 1   so:   a(x) = 2x - x²

a(-3) = 2(-3) - (-3)² = -6 - 9 = - 15

5.

-6 ≤ -¹/₂ ≤ 1   so:   a(x) = 2x - x²

a(-¹/₂) = 2(-¹/₂) - (-¹/₂)² = - 1 - ¹/₄ = - 1¹/₄

6.

⁹/₄ > 1  so:  a(x) = -4x + 7

a(⁹/₄) = - 4(⁹/₄) + 7 = - 9 + 7 = - 2

7 0
2 years ago
2) Caculate the unit rate. Paying $28 for 8 pounds of pears. What is the cost per pound of pears?
I am Lyosha [343]

Answer:

3.5

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Homer and Mike were replacing the boards on​ Mike's old deck. Mike can do the job alone in 1 hour less time than Homer. They wor
FinnZ [79.3K]

Answer:

7

Step-by-step explanation:

Since Mike took 6 hours and he takes 1 hour less than Homer to do complete something alone then you add 1 to 6 and get 7. Homer would’ve took 6 hours.

5 0
3 years ago
Other questions:
  • To which subset of real numbers does the number 1/5 belong
    15·1 answer
  • A 2-column table with 5 rows. The first column is labeled time (weeks) with entries 1, 2, 3, 4, 5. The second column is labeled
    6·1 answer
  • .18 repeating as a fraction with the 18 repeating
    5·2 answers
  • Qual é a posição relativa entre as retas y = 2x + 5 e y = -4x + 1
    15·1 answer
  • -2x^2-3x-9+-3x^2-4+6
    6·1 answer
  • Hello, I need help don't answer the first 3
    7·1 answer
  • The circumference is 12 mile. What is the diameter?
    9·2 answers
  • Christian reads 14 book every 23 week.<br><br> How many books does Christian read per week?
    13·1 answer
  • Find the midpoint of endpoints -6 and -10
    15·1 answer
  • A batting machine uses an automatic baseball feeder. During baseball
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!